Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

PlstěníPlstění je známé již spoustu let, do módy se však dostává až v dnešní době. Díky plstění vznikají zajímavé dekorace, které jsou originální a jednoduše se čistí. Tato metoda těží především z vlastností vlny, která plstnatí za určitých podmínek. Během plstnatění se jednotlivá vlákna vlny propletou mezi sebou a hmota se stane pevnou. Plstění se nemusí brát ani naprostí začátečníci, není totiž nijak složité.
plstěný sněhulák
Rozlišujeme dva druhy plstění a to za mokra s vodou a mýdlem a za sucha. Jednodušší je plstění za sucha. Na tuto techniku potřebujete silný molitan, ovčí vlnu (přírodní, barevnou, melírovanou) a jehlu určenou k plstění. Molitan si dáte pod materiál jako podložku, aby se vám do ní mohla jehla zabořit. Na molitan položíte kousek ovčí vlny a propichujete jehlou tak, aby vznikal požadovaný tvar. Jehla má takové vlastnosti, že dokáže vlnu zplstit jednoduše za sucha.
plstěná kráva
A co všechno můžete za pomocí plstění vytvořit?
Základem je kulička, tu vytvoříte propichováním vlny jehlou a otáčením. Kulička se začne sama tvarovat, musíte pokračovat tak dlouho, dokud nebude dostatečně tuhá a nebude se vám líbit. Jakmile se naučíte základy, můžete jednoduše pokračovat ke složitějším tvarům. Objekty mohou být prostorové, ale také mohou zdobit třeba tričko. Tvary plstěných výrobků jsou jen na vás, může jít o sněhuláka, nebo třeba lebku pro nadšence.
Pokud se rozhodnete pustit do plstění, vybavte se nejprve větším množstvím kvalitní vlny, určené k plstění. Tu koupíte jak v běžných galanteriích, tak i na internetu v těch internetových, kde seženete vše na jednom místě. Jakmile vám zboží dorazí, budete potřebovat již jen trochu fantazie a času na tvoření. Plstění se dá kombinovat s jinými technikami, třeba se šitím, kdy plstí zdobíte šité výtvory. Začít s plstěním můžete v jakémkoli věku, je vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Navíc se jedná o nenáročnou aktivitu, u které se může sedět, a proto se hodí třeba pro seniory, kteří již nemohou dlouho stát.