Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Odzimování bazénů – kdy, proč a jak?


Zde je nutné dodržet jistý postup, aby bylo dosaženo efektivního výsledku. Mezi nejdůležitější krok náleží odstranění plachty, upravení tvrdosti vody a jejího pH. Tím jde docílit snížení použití chemie. Jakmile budou teploty trvale nad bodem mrazu a teplota vody v bazénu se bude pohybovat v rozmezí deset až patnáct stupňů Celsia. Nejdříve je nutné vyčistit stěny bazénu. Speciálně určeným přípravkem a houbičkou je nutné otřít stěny. Rovněž je nutné odstranit listí, hmyz a větší nečistoty, které plavou na hladině vody.

bazén

Pokud vlastníte vodní vysavač, použijte ho a tím dokonale vyčistíte i dno, kde jsou usazené další nečistoty. Poté lze přistoupit ke zkompletování filtračního zařízení. V případě pískové filtrace, je zapotřebí zkontrolovat stav písku. Je vhodné jednou za dva roky písek vyměnit. Po kontrole je možné dopustit vodu ke skimeru.

Podstatná úprava pH vody

Zde platí obdobná pravidla jako při úpravě tvrdosti, tj. mělo by se pH vody pohybovat v rozmezí 7 až 7,4. Hodnota vyšší jak 7,4 může způsobit snížení účinnosti chlorových prostředků, zápach po chloru, podráždit oční rohovku apod. Naopak hodnota pH pod 7,0 může zapříčinit https://praha.idnes.cz/praha-hasici-zasahuji-unik-chloru-dlo-/praha-zpravy.aspx%3Fc%3DA171211_161028_praha-zpravy_nuc korozi kovových částí bazénu, vyblednutí barvy materiálů a taktéž může vyvolat podráždění pokožky.

klobouk

Odzimování bazénů se provádí po zimní odstávce, tj. po období klidu, kdy neprobíhá žádný filtrační proces, ani nedochází k regulérní úpravě vody. V rámci zajištění potřebných kroků nastane bezproblémové zprovoznění pro novou koupací sezónu. Avšak vyplatí se tento počin neuspěchat a vyčkat, až bude opravdu bazénová voda mít potřebnou teplotu, tj. 10 až 15 stupňů Celsia. Obvykle to bývá okolo poloviny dubna. U zastřešených bazénů o něco dříve.

Snadné a rychlé řešení

Jestliže se vám celý proces zdá složitý a zdlouhavý, je možné využít variantu, kdy se spolehnete na profesionální službu zabývající se i záležitostí jako je odzimování bazénů. Ušetříte si čas. A máte garanci, že vše bude dokonale připraveno pro užití si vodních radovánek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup