Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Krůček po krůčku k dokonalosti


Už jste jistě někdy přemýšleli nad tím, že byste se mohli naučit něco nového a rozšířit si tak své obzory v různých oblastech, ale ihned na to vám v hlavě vyvstalo hned několik překážek, proč byste to vlastně neměli dělat. Dejme si takový malý příklad. V České republice žije muž, který se jmenuje Pepa. Pepa je normální, průměrný a pohodový chlapík.
zdokonalovat se v čemkoli
Pepa by se rád něco nového naučil. Je mnoho věcí, co se Pepa může naučit. Hraní na hudební nástroj, naučení se nového jazyka, či naučit se vařit. Tyhle všechny dovednosti a mnohé další nejsou pro takového člověka, jako je Pepa, překážkou. Pepa má ale jistý problém. Patří ke skupině lidí, kteří chtějí úspěch hned a vidí si tedy jen na špičku svého nosu. Pepa začíná vymýšlet důvody, proč by neměl nic nového zkoušet. Pepa přišel na to, že je velmi zaneprázdněný, nevidí v tom žádný smysl a má strach z neúspěchu. NEBUĎME JAKO PEPA! Ze své vlastní zkušenosti vím, že kde je vůle, tam je i cesta. A k cíli se dostaneme pouze tehdy, pokud na té cestě budeme kráčet na každý den. V dnešní době je to celkem vzácnost. Lidé stále někde spěchají a nejsou trpěliví a vytrvalí.
Jak na to?
Jistě vás zajímá, co třeba udělat, abyste vykoukli ze své ulity a poznali novou oblast, která tam je někde v srdci hluboce skrytá. Začněme těmi nejzákladnějšími krůčky. Mezi hlavní pilíře patří tzv. „time management“ neboli řízení svého času. Je důležité si srovnat aktivity tak, aby se našla vždy chvíle pro tu činnost, kterou se chcete naučit. Stačí 20 až 30 minut!
šplhat nahoru za svým cílem
Pojďme se vzchopit a najít si 30 minut pro sebe a zdokonalování sebe samých. Pokud sdílíte své vášně s někým blízkým, tak ho do tohoto „výcviku“ také zapojte. Ve dvou se to lépe „táhne“. Na toto téma se dají psát dlouhé články, ale pro vás je nutno si zapamatovat to, že den má 24 hodin a vy jste pány svého času, tak na to nezapomínejte! Motto pro dnešní dne: „Z myšlenky se stává čin, z činu se stává zvyk a ze zvyku se mění charakter člověka“.