Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Krása vykoupená dřinou!


Když se díváte na krásné jízdy, ať už žen, můžu, sportovních dvojic či tanečních párů, můžete nabýt dojmu, že tento sport je jednoduchý, snadný a i vy byste ho zvládli. A to je cílem každého bruslaře. Naučit se jednotlivé prvky tak, aby působily lehce, ladně, krásně a snadně.
To však mate právě velkou část veřejnosti, která bruslení sleduje. Není výjimkou, že často neodborníci říkají, vždyť se tam jen tak vozí a jen poskakují a trošku se točí. Ale co obnáší, naučit se všechno až na světovou úroveň?
krasobruslařka silueta
Dřina už od útlého věku
Většina nejlepších krasobruslařů světa bruslí už od útlého věku. Není výjimkou, že bruslaři začínají ve svých třech letech pilovat základy bruslení. Není však pravidlem, že pokud začne například vaše dítě bruslit již ve třech letech, někam to dotáhne.
mladý krasobruslař
Nejen talent, ale obrovská píle a podmínky
I když budete mít dítě, které bude velmi nadané, bude mít od přírody rotaci potřebnou do skoků a piruet, ale i odraz a ke všemu opravdu ladné pohyby od přírody, nemusí z něj být olympijský vítěz. Aby se takový krasobruslař s talentem dostal na vrchol, musí být hlavně pilný a i poslušný. Krasobruslení je nesmírně fyzicky a koordinačně obtížný sport.
Druhou věcí je, že sic odhalí talent a píli v nějakém městečku na ledě trenéři s vysokou kvalifikací, nemusí ho dotáhnout až na vrchol a to proto, že mu nemohou v daném městečku nabídnout ty správné podmínky. Nejlepší krasobruslaři světa totiž trénují přibližně osm hodin denně. Tedy stejně tak, jako zaměstnanci tráví osm hodin v práci, i bruslaři je tráví na ledě. Pokud však je třeba, stejně jako v práci, musí některé dny vylepšovat svoje dovednosti přesčasovými hodinami.
dvojice krasobruslení
Finance
Na celé sportovní kariéře samozřejmě mají podíl i finance. Pokud najdete dítě, které splňuje všechny požadavky a mělo by i přístup k hale, kde jsou všechny podmínky pro tento sport ideální, může se stát, že rodiče nebudou mít dostatek financí, které by do sportu mohli věnovat.
Ať chceme nebo ne, je potřeba dítě na správnou cestu nejprve dostat a teprve, až se dostaví úspěch, může se dostavit i podpora sponzorů, partnerů, svazu daného sportu a jiných organizací, které budou mít zájem na ještě větším úspěchu jedince.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup