Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Jaké jsou rizikové faktory ovlivňující vznik hemoroidů?


Problémy s hemeroidy má v současné době stále více lidí. A stále platí pravidlo, že většina z nich se nechce léčit. Ať už jsou důvody jakékoliv. Nejčastějšími důvody jsou však strach či stud. Je ovšem potřeba si uvědomit, že čím dříve je začnete léčit, tím pro vás může být léčba snazší a nemusíte z ní mít tak velké obavy.

těhotenství

Jaké jsou vlastně podstatné faktory způsobující vznik těchto problémů?

První a nejdůležitější je špatná životospráva. Lidé se cpou nezdravými a těžkými jídly, což neprospívá celkovému zažívání. Nezdravá strava způsobuje problémy jednak s trávením jídla, jednak s následným vyprazdňováním. Nedostatek vlákniny způsobuje nesprávnou funkci střev a může být také příčinou nepravidelného vyprazdňování. Fast foody a podobná stravovací zařízení neprodávají jídla bohatá na potřebné vitamíny a minerály. Bohužel je tato strava u českých obyvatel zvlášť oblíbená. Která jídla jsou bohatým zdrojem vlákniny?

Zařaďte tedy tyto potraviny do svého jídelníčku a hlavně – přidejte dostatečné množství tekutin. To je velice důležité. Nízký příjem tekutin totiž způsobuje to, že je stolice tužší, díky čemuž vzniká možnost poškození análního kanálu.

Dědičnost –ta je bohužel celkem neovlivnitelná.

Životní styl –nejenom strava, ale také celkový životní styl ovlivňuje vznik těchto problémů. Ty mohou vznikat u silnějších lidí, u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání nebo u lidí jezdících hodně na kole. Cyklistika tedy není příliš vhodným sportem z tohoto hlediska. Pokud máte sedavé zaměstnání, choďte pravidelně na procházky nebo cvičit. Můžete tak předejít nemilým problémům.

musli

V těhotenství nebo po porodu ženy velmi často trpí právě se zvětšenými uzlinami v oblasti konečníku. Je to z toho důvodů, že během těhotenství dochází k vyššímu tlaku v žilách kvůli zvětšujícímu se plodu. Proto pak mohou ženy trpět právě s tímto nepříjemným onemocněním.