Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Jak se efektivně učit?


Mnoho z nás chodí do školy – ať už na univerzitu, střední či základní školu. Všechna tato zařízení nás posouvají dál v úrovni našeho vzdělání a také v úrovni vědomostí, které máme. Škola je tím, co nás utváří a tvaruje naši budoucnost, protože naše životy jsou ovlivněny zaměstnáním, bez kterého to moc nejde, protože vydělávat peníze je potřeba.

Stres při učení

Často nastávají chvíle, kdy se prostě nejde pro nic za nic učit a ani se nechce, často nastávají také situace, kdy se dozvíme, že hodiny strávené nad učením jsou zbytečné a k ničemu, protože to nakonec není za výborně, ale třeba docílíme mnohem horší známky, než jsme chtěli a čekali. Vložit čas do učení a odhodlat se je někdy opravdu náročné, každého z nás láká si na delší chvíli odpočinout. Z této chvíle se pak stane trochu větší chvíle a spadneme do jakési pasti, ze které je pro nás těžké se dostat ven.

Klíčovou roli pak hraje forma našeho učení a styl, kterým se připravujeme na testy. Je důležité mít pevnou vůli a vytvořit si jakýsi systém, zkrátka si vymezit čas, který učení věnujeme. Nejlepší je toto stále dokola opakovat, protože pak nám to přijde automatické a nebudeme se do učení tolik muset nutit. Je fajn si také říkat učivo nahlas, popřípadě si sepsat otázky, které by na testu mohly třeba být. Vytvořit si takový svůj test a pak ho třeba čtyřikrát absolvovat, protože jedině tak se to naučíme – opakováním. Navíc pokud se učíme nahlas, náš mozek si toho mnohem víc zapamatuje, proto se u prvňáčků na základní škole používá tento způsob výuky, kdy jsou do výuky zapojeny všechny naše lidské smysly, které máme.

Prvňáčci

Pokud si budeme učivo k něčemu přiřazovat, porovnávat, docílíme tak všeobecného přehledu a žádná otázka na testu nás tak nezaskočí. Pokud se tedy rozhodnete si vytvořit otázky, které se týkají učiva na test, je dobré si jich klidně vytvořit dvacet. Klidně si vytvořit otázky, které se týkají té největší blbosti a nejvíc absurdní věci, protože jedině tak si to zapamatujeme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup