Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Dáte si červené?


Dobrou zprávou je pro milovníky vína je, že dle odborníků většinou alkoholiky nejsme. Tedy pokud je to opravdu ta jedna, dvě skleničky (ne lahve!) a pijeme kvalitní víno. A samozřejmě ho neprokládáme něčím ostřejším (tvrdým alkoholem). Velice dobrou volbou je víno červené! Stává se jen zřídka, že by výživoví poradci svým (zdravým) klientům umírněnou konzumaci kvalitního červeného vína zakazovali. Jako večerní drink je naopak doporučováno.
červené hrozny.jpg
Červené na zdraví!
Mnohé dlouhodobé odborné studie prokazují, že je našemu organismu prospěšné. Snižuje oxidační stres, který má na vině aterosklerózu a další kardiovaskulární onemocnění. A též některé nádory. Je plné antioxidantů, chrání nás před volnými radikály. Antioxidant resveratrol, který je v tomto víně v hojném množství, se podílí na snižování hladiny LDL (tedy toho škodlivého) cholesterolu. Červené též normalizuje hladinu cukru v krvi. Někteří odborníci ho řadí mezi tzv. superpotraviny.

V jakém množství?
Kolik červeného vína je tedy ještě zdravá dávka?
Rada zní, že ta přiměřená! Je třeba mít stále na mysli fakt, že náš oblíbený nápoj, byť zdravý, je nápojem alkoholickým!
Dle odborníků je přiměřená dávka alkoholu tato:
· -u muže 20 gramů denně
· – u žen 10 gramů denně
červené víno ve sklenicích.jpg
Převedeno na víno to je asi jedna sklenička denně pro ženu a asi dvě skleničky denně pro muže. Organismus mužů odbourává alkohol lépe. Ale pozor, záleží též na hmotnosti a roli hraje celková kondice jedince, jeho zdravotní stav. Je to zkrátka věc dosti individuální. Když si dopřejeme alkohol během několika dnů, při nějaké vhodné příležitosti, třeba na nějaké oslavě nebo o svátcích, nic tak hrozného se nestane. Ale jinak opatrně a střídmě! Rozhodně by neměl být častým společníkem lidí nemocných, sloužit dokonce k zapíjení léků (i to bohužel někteří jedinci provádí).
To platí i o červeném víně. Jen tak si užijeme jeho blahodárných účinků na náš organismus. Tak tedy na zdraví!