Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Tenis aneb bílý sport nejen pro dva


Tenis je sportem, který se může pochlubit svým pozitivním rozvojem jak fyzické kondice, tak ale zejména i logického a taktického myšlení, učení se v maximální koncentraci i vnitřní psychickou vyrovnanost. Jedná se o sport, kdy však je třeba trénovat pod dohledem zkušeného odborníka, nejlépe absolvovat lekce v tenisové škole.
Tenis je vhodný pro ženy i muže. Tento sport může hrát kdokoliv a to bez omezení věku. Jde o sport, kdy lze rozvíjet svou individualitu, avšak zároveň být členem týmu. Sport, který se hraje ve dvou či ve čtyřech. Tenis je natolik zábavný, že i pro děti se stává interesantní hrou.
tenisový kurt
 
Tenis a jeho klady
 
Sport, který je vhodný pro získání lepší fyzické kondice, stejně tak v rámci posílení i pružnosti svalů horních a dolních končetin. Vzhledem k dynamice je účinný proti celulitidě na hýždích i stehnech, celkově má však příznivý vliv na redukci váhy a zeštíhlení postavy. Přínosem je i možnost hraní po celý rok, tj. v létě na kurtu a v zimě v hale. Tenis je nejen sportem, ale zároveň i účinnou relaxační aktivitou, dokáže vtáhnout do děje. Díky potřebnému soustředění dochází k eliminaci myšlení na každodenní shon či starosti. Tenis je zdrojem dobré zábavy a zároveň velmi prospěšnou fyzickou činností pro zdraví.
 nohy tenistky
Kdo, proč a nač…?
 
Tenis je sportem, který mohou hrát děti již od tří let. Zde důležitou roli hraje však hraní v tenisové škole pod odborným dohledem trenéra. Tenis je vhodný pro všechny generace. I když je ideální též v rámci hubnutí, avšak za účelem redukce váhy je třeba ještě kombinovat s jiným sportem, neboť tenis je více zaměřen na jednostrannou zátěž. Pro hraní tenisu a vyražení s úsměvem na kurt kromě oblečení, kvalitní obuvi potřebujete i adekvátní tenisovou raketu a míčky.
 
Jak se vlastně hraje?
 
Základem je tenisový kurt, síť a dva či čtyři proti sobě hrající soupeři. Tenis je považován za jeden z velmi elegantních sportů. Hraje se již moho let. Avšak průběh hry je neměnný, tj. hra začíná podáním tenisového míčku tak, aby přeletěl síť a dopadl na stranu soupeře, pokud možno tak, aby soupeř nemohl vrátit odpal. Hráč tak může poté získat bod, což je v tenisovém sportu stav 15:0, pokud je následně úspěšný soupeř, hra je za stavu 15:15. Hráč, jenž získá šest her, vyhrává takto celou sadu. Většinou se tenis hraje na dvě vítězné sady, v případě nerozhodnosti, se musí hrát třetí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup