Menu

O Poppers kolují na Internetu různé nesmysly


Základem těchto preparátů jsou kombinace sloučenin nitritů. Jsou to chemické stimulanty, které v těle přispívají především k uvolňování stahů hladké svaloviny. Toto svalstvo je nepřetržitě řízeno bez našeho vědomí a vůle, jde zejména o vnitřní orgány, svaly v bezprostředním okolí velkých cév (tepen a žil), hrdelní svaly, bránice, konečník, atd. Nitrity tedy působí jako prostředek ke zmírnění křečí a nežádoucích stahů, účinkují podobně jako alkohol, který uvolňuje zábrany a lidé se po něm cítí méně pod tlakem a pod vlivem stresu. Stres totiž způsobuje spíše stažení, křeč, zatímco Poppers uvolňuje.

rty

Navození euforického stavu (pochopitelně při rozumném dávkování) https://erotikum.cz/32-poppers je důvodem, proč jej lidé užívají. Stal se oblíbeným prostředkem ke zvýraznění prožitku při sexu homo i heterosexuálních párů, užívá se i v některých „clubech“ při poslechu elektronického hudebního žánru. Největšímu zájmu se těší mezi gayi, kterým usnadňuje anální sex.

Každý preparát účinkuje jinak

Účinky závisí primárně na síle prostředku a jeho typu. Rozšíření průchodnosti cév a uvolnění hladké svaloviny je však kompenzováno prudkým snížením krevního tlaku a zvýšením srdeční frekvence. Látka sama o sobě není při čichání toxická, vyvolává však docela prostý fyzikální jev, který si můžeme pro názornost představit tlakem vody v zahradní hadici. Jestliže ji zúžíme, voda proudí tryskou rychleji a pod větším tlakem. Jestliže ji rozšíříme, tlak se evidentně sníží a abychom docílili zhruba stejného tlaku i v širším průřezu, musíme vhánět do hadice vodu vyšší rychlostí. Tak pracuje i srdce, když se cévy rozšíří – musí bušit rychleji, aby zvýšilo tlak a zvládalo okysličit všechny buňky.

muž

Proto se nesmí kombinovat preparáty na stejné bázi, tedy např. Viagra nebo alkohol. Tím by se enormně zesílil účinek, došlo by k předávkování a nakonec i k zástavě srdce a úmrtí. Lékaři několik takových případů Viagry + Poppers v souvislosti se smrtí již znají.