Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Jak vyšperkovat vlastní autoservis k dokonalosti?


Vůbec nezáleží, zda patříte mezi profesionální automechaniky nebo se opravování aut věnujete pouze ve volných chvílích. Mít vlastní autoservis je se sen snad všech mužů, kteří s oblibou neustále něco opravují na svém čtyřnohém miláčkovi a vůně vyjetého oleje je pro ně lepší než vůně toho nejdražšího parfému.

servis automobilu

Pořídit si vlastní autodílnu ale není jen tak. Jak se k takovým domácím autodílnám staví zákon a co je potřeba zařídit, aby vše fungovalo, tak jak má? Pokud přemýšlíte, že se chcete opravování automobilů věnovat naplno nebo si opravou jenom něco příležitostně přivydělat, je zapotřebí splnit celou řadu podmínek, které upravuje zákon. Tyto podmínky se samozřejmě netýkají pouze osoby, která budete tuto činnost vykonávat, ale i prostor, ve kterých bude autoservis sídlit. Ten je možné zřídit pouze v objektu, který byl za tímto účelem zkolaudován dle platného stavebního zákona. Stavba navíc musí splňovat veškeré stavební, technické a bezpečnostní normy. Následně musí být určena osoba, která bude za celý provoz zodpovídat a provozovna bude odpovídajícím způsobem označena. Samotné vybavení autodílny už zákon nijak neupravuje, je tedy na uvážení a finančních možnostech autoservisu.

práce v autodílně

Co by ve správně autodílně nemělo nikdy chybět?

Zkušenému automechanikovi asi není zapotřebí dlouze představovat základní vybavení, bez kterého se při práci neobejde. Kompresory, hydraulické zvedáky, vyzouvačky, ruční nářadí nebo technická fréza je jen malý výčet z nich. Existuje však i další vybavení, které není zase až tak obvyklé pro svou vyšší cenu, přesto dokáže práci o poznání zjednodušit.

  • Plnička kapalin

Zvládne diagnostikovat kapalinu, odsát a následně jí opět doplnit. Dokáže změřit, kolik je v daném automobilu kapalin, co je potřeba doplnit a dokonce zjistit, jaký druh oleje zákazník používá.

  • Olejové hospodářství

Jindy zdlouhavá práce s provozními kapalinami je hotová za pár vteřin.