Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Jak si správně mýt vlasy?


Že každá z nás ví, jak správně pečovat o své vlasy, říkáte si? Divila byste se, kolik žen si myje vlasy nesprávným způsobem. Mytí vlasů je bezesporu nejzásadnějším bodem celé péče a měli bychom se tedy důkladně zaměřit na frekvenci a způsob, kterých se držíme, stejně tak jako na přípravky, které používáme.

dlouhé růžové vlasy

Co je tedy zásadní k promyšlení při mytí vlasů?

· Jak často…

Na internetu se můžete dočíst stovky a stovky typů, jak často si mýt vlasy. Jednou týdne, každý den? Odpověď vás možná překvapí – záleží čistě na vás. Ne tak úplně na vašem uvážení (což samozřejmě také), ale spíše na typu vašich vlasů. Je jasné, že krátké vlasy potřebují jinou frekvenci umývání než vlasy dlouhé, kdy se např. konečky tak rychle nepromastí. Na svých vlasech poznáte, kdy si říkají o umytí, není nutné řídit se názorem ostatních, spíše se soustředit na to, jak vlasy reagují např. na každodenní údržbu nebo na to, když se s nimi týden nic neděje.

· Jakým způsobem…

Při kontaktu s vodou se vaše vlasy mohou chovat různě. Je tedy potřeba vysledovat i to, zda vám více vyhovuje mytí v předklonu nebo naopak nechat vodu volně stékat při sprchování, když stojíte přímo pod tekoucí vodou. Rovněž není od věci tyto způsoby střídat.
fénování vlasů

· Jak teplou vodou…

Teplota vody je jednoduchá – ani moc teplá, ani příliš studená. Pokud si myjete vlasy horkou vodou, riskujete, že vlasové cibulky, které produkují maz se příliš aktivují, a vlasy máte za několik hodin opět mastné. Pustíte-li na ně naopak ledovou vodu, mastnotu z vlasů nesmyjete. Dbejte tedy na to, aby voda byla vlažná.

· Jakými přípravky…

Pro volbu šamponu a kondicionéru je vhodné znát typ vašich vlasů. Nedoporučuji tedy sáhnout po prvním produktu, který znáte z reklamy nebo se vám líbí jeho obal. Raději bych si nastudovala, které přípravky budou mým vlasům prospívat, podle toho, jestli mám dlouhé jemné, nebo naopak drsnější, nebo krátké, barvené apod. Šampon je ideální při mytí použít jednou, pokud máte hodně mastné vlasy, tak klidně i dvakrát. Vždy důkladně opláchněte. Kondicionér se snažte nenanášet přímo k hlavě, ale spíše ke konečkům – u hlavy není potřeba, maz, který vlasové cibulky produkují, má totiž dost podobnou funkcí. Konečky spíše potřebují ošetřit.

· Trik na závěr…

Po umytí šamponem i kondicionérem jednou vaše vlasy opláchněte ledovou vodou nebo je přelejte citronovou šťávou – oba tyto triky mají stejný efekt, a sice přimějí povrch vlasů, který jsme mytím otevřeli, aby se uzavřel, a zůstal tak hebký a ucelený. Na kvalitě toto rozhodně zaznamenáte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup