Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Detektivka z Dánska


Lidé mají snad odjakživa rádi napínavé příběhy, ve kterých se něco děje. Proto jsou tak oblíbené i detektivní příběhy, a to ať už v tištěné, elektronické nebo hrané podobě. Najít zločince, obvykle vraha, totiž bývá běh na dlouhou trať, při němž dojde k mnoha přehmatům a překvapivým zvratům. A to je i případ seriálu Zločin, který k nám přišel z Dánska. Jedná se o špičku ve svém žánru. Není se čemu divit, skandinávské detektivky jsou v posledních letech v kurzu a disponují dnes daleko větší fanouškovskou základnou než donedávna dominující anglické detektivní příběhy.

chlap s maskou

Jedna mrtvola

Děj seriálu má dvacet dílů a v žádný z nich vás nebude nudit. Příběh začíná hledání zmizelé mladé dívky, která na konci prvního dílu bude sice objevena, ovšem už mrtvá. Od této chvíle se rozjíždí příběh plný neočekávaných zvratů, dramatických chvilek, a dokonce i několika akčních pasáží. Hlavní postavou je zde žena, policistka Sara Norenová, která pracuje na oddělení vražd. Jedná se o ženu, která patří ke špičce nejen kodaňské policie, ovšem tento její poslední případ jí dá zabrat asi nejvíce. Na seriálu je zajímavé, že je zde pouze jedna mrtvola. Z jiných sérií jsme zvyklí, že mrtvoly se kupí jedna za druhou. To ale neupírá tomuto seriálu na napínavosti. Právě naopak. Vidět, jak detektivové dělají první poslední, aby případ rozluštili, ale často se zmýlí či přešlapují na místě, je mnohem více osvěžující než klasické schéma známé hlavně za amerických seriálů, kdy si hlavní hrdina jde sebejistě po nastolené linii, aby díky tomu na konci chytil vraha. Zde je to trochu jiné.
muž s pistolí
Atmosféra
Jednou z hlavních příčin, proč dnes skandinávské detektivky tak jedou, je atmosféra, která je řádně temná a depresivní. To je i případ seriálu Zločin. Vzhledem k tomu, že se děj odehrává na začátku podzimu, příliš hezkého počasí se zde nedočkáte. Naopak, neustále prší nebo je alespoň zakaboněno. I to přidává této sérii na zajímavosti. Rozhodně stojí za to se na ni kouknout.
 
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup