Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Eliminujte bolest krční páteře


Velká část lidí dnes pracuje v kanceláři za počítačem, což není zrovna nejzdravější způsob trávení času. Odhaduje se, že až sedmdesát procent zaměstnanců, kteří denně pracují s počítačem, zažívá bolesti způsobené dysbalancí svalů na krční páteři a v jejím blízkém okolí. Tyto problémy mohou často z akutní fáze přejít do fáze chronické, a to už není žádná sranda. Je tak potřeba zapracovat na odstranění příčin, které tyto bolesti způsobují. Není nutné hned běžet za chiropraktikem. Některé jednoduché cviky zvládnete i sami. A třeba i v práci.
klasická masáž
Základní protažení
Protáhnout se můžete prakticky kdekoliv. Je však nutné vědět jak. Základem je správný postoj, respektive posed. Neměli byste se hrbit a ramena by měla být svěšená. Při protahování byste měli vyvíjet pouze malý tlak, abyste si neublížili. Pokud máte ztuhlou šíji, rozhodně není dobré to hnát přes sílu. Pomáhá nejen samotné protažení, ale je dobré krk i trochu uvolnit. To se vám podaří opakovaným kroužením hlavy do obou směrů. I zde byste měli být obezřetní a dělat cvik pomalu a s rozvahou. Výhodou těchto cvičení je, že je můžete provádět prakticky kdekoliv. Může to být doma, na lavičce v parku a samozřejmě i v práci u počítače.
klasická masáž

Přizpůsobte si pracovní prostředí

Nejen samotné cvičení, ale i prevence je velice důležitá. Pokud si dokážete přizpůsobit pracovní prostředí dle základních pouček fyzioterapeutů, můžete se bolestem a dalším potížím vyhnout zcela, případně je alespoň zásadním způsobem zmírnit. Nejdůležitější je mít monitor přesně naproti očím. Pokud musíte hlavu kvůli monitoru naklánět příliš nahoru, nebo naopak příliš dolů, je velice pravděpodobné, že si vytvoříte svalovou dysbalanci, která vás pak bude dozajista trápit. Monitor by měl být naproti vašim očím.
Důležitá je také židle. Ta by měla být, pokud možno ergonomická a kopírovat tak křivky vaší páteře. Při práci byste měli mít větší části zad opřenou o židli. Rovněž byste měli mít svěšená ramena. V takovéto poloze nebudete přespříliš namáhat krční ani zádové svalstvo a tím se vyhnete případným pozdějším problémům.