Order Tracking
[woocommerce_order_tracking]
Menu

Chytrý kudrnáč


Zcela potvrzuje rčení „pes nejlepší přítel člověka“. Spousty a spousty chovatelů majících zkušenosti s tímto plemenem rádi dané tvrzení nejenže potvrdí, ale přidají i nějaké to pozitivum navíc. Třeba inteligenci. I lidé věnující se kynologii nebo psychologii zvířat mají jasno. Obecně uznávaný žebříček „psí chytrosti“ který sestavil americký psycholog Stanley Coren ve své knize „The Inteligence of Dog“, ho staví na druhou příčku. Samozřejmě, nutno zmínit, že jde o chytrost z lidského úhlu pohledu. Tím je míněna orientace na schopnost učit se a plnit příkazy. A v tom jsou pudlové hodně dobří. Každá z jeho čtyř velikostí platí za vhodnou pro chov i pro začátečníky, a to právě pro jeho povahu a inteligenci.      

pudl v trávě

Neznámá historie

Původ veselých kudrnáčů zůstává příslovečně zahalen tajemstvím. Kynologičtí historici jsou v podstatě dodnes ve sporu, odkudže pudlové vlastně pocházejí. Německo si po dlouhou dobu nárokovalo uznání své země jako té pravé. Dlouho proto v této otázce bylo ve sporu s Francií. Mnoho z kynologů zase ukazovalo prstem na Maďarsko, zejména v osmnáctém století. Avšak potvrdit lze pouze fakt, že tito hafani jsou s lidmi už hodně dlouho. Již antické fresky obsahují výjevy s čtvernohými miláčky, kteří by jim jako z oka vypadli. Bez ohledu na to, zda v bude někdy otázka původu pudlů definitivně zodpovězena či nikoli, je zřejmé, že už od samého začátku rozdělování plemen byli v každém atlasu.
pudl na louce

Současnost

Jsou víceméně populární v stále. Na takové skutečnosti nic nemění ani občasné nálepkování, které je označuje jako psy hodící se jen na vystavování psích účesů. Péči o srst samozřejmě potřebují, nicméně ta rozhodně nemusí být jen o extravaganci. Pokud hledáte kamaráda například pro společné toulky přírodou, jednoduše tomu přizpůsobíte střih a péči. Jednoduše postačí srst cca jedenkrát za měsíc ostříhat a jednou za týden vyčesat.

Čilý, chytrý a věrný nejlepší přítel, kterého si zákonitě musíte zamilovat, to je Pudl.